Webík – nejlepší stránka dětského oddělení 2003

Městská knihovna Sedlčany, Klub dětských knihoven SKIP a sdružení Březen-měsíc internetu vyhlašují 2. ročník internetové soutěže o nejhezčí webovou stránku dětského oddělení veřejných knihoven.

Vyhodnocení:

celkem se zúčastnili 2 soutěžící, z nichž porota vyhodnotila nejlepšího.

1. místo: Jan Vondra – GOA Sedlčany, sekunda
Ceny do soutěže věnovala firma pana Ivana Hrušky. Pracovnice MěK této firmě děkují.

.

Vítěznou stránku si můžete samozřejmě prohlédnout.

Soutěž je určena všem dětem do 15 let, které umí pracovat s počítačem, mají velkou fantazii a chtějí knihovnicím ukázat, jak by měly vypadat webové stránky jejich dětského oddělení.

Termín soutěže:

1.kolo: prosinec 2002-leden 2003 (termín odevzdání disket v MěK Sedlčany je 22. 01. 2003)
2.kolo: únor 2003 – březen 2003 (vystavení vítězné práce na stránkách MěK Sedlčany do      10. 02. 2003)

Pravidla soutěže:

• mohou se zúčastnit jednotlivci i kolektivy
  • děti vytvoří webovou stránku (popř. stránky) dětského oddělení
  • děti tvoří samy, knihovnice dodávají na vyžádání podklady
  • disketu se svou prací odevzdají do 22. 01. 2003 v Městské knihovně v Sedlčanech
  • ta si utvoří svou vlastní porotu a vybere 3 nejlepší práce, které z vlastních prostředků odmění (tím také končí 1. kolo)
  • 2. kolo začne tím, že knihovna vystaví do 10. 2. 2003 vítěznou práci
  • porota vyhodnotí všechny přihlášené práce. Porotu tvoří dospělí i dětští internetoví odborníci ze všech koutů republiky
  • porota vybere 3 nejlepší práce a odmění je hodnotnými cenami.Tyto ceny již nezískávají děti, ale knihovny, které práce přihlásily. Děti tak pomohou svému dětskému oddělení. Vyhlášení vítězů proběhne začátkem března, k Měsíci internetu
  • 10 nejlepších dětí se zúčastní dětského kongresu Junior internet, který se bude konat v sobotu 8. 3. 2003 v Praze. Tam jim budou předány ceny a absolutní vítěz zde představí svou práci.
  • celou akci ukončí Noc s H. Ch. Andersenem 28. 3. 2003
  • .

Pokud máte o soutěž zájem, přihlaste se v Městské knihovně Sedlčany, kde také obdržíte disketu.