Městská knihovna Sedlčany, Klub dětských knihoven SKIP a sdružení Březen-měsíc internetu vyhlašují 3. ročník internetové soutěže o nejhezčí webovou stránku dětského oddělení veřejných knihoven.

Soutěž je určena všem dětem do 15 let, které umí pracovat s počítačem, mají velkou fantazii a chtějí knihovnicím ukázat, jak by měly vypadat webové stránky jejich dětského oddělení.

Termín soutěže:

1.kolo: prosinec 2003-leden 2004 (termín odevzdání disket v MěK Sedlčany je 26. 01. 2004)
2.kolo: únor 2004 – březen 2004 (vystavení vítězné práce na stránkách MěK Sedlčany do      10. 02. 2004)

Pravidla soutěže:

• mohou se zúčastnit jednotlivci i kolektivy dětí, kterým ještě k 10. 2. 2004 nebylo 15 let
  • děti vytvoří webovou stránku (popř. stránky) dětského oddělení. Mohou použít jakoukoliv grafiku, zvuky, obrázky atd.
  • děti tvoří samy, knihovnice dodávají na vyžádání podklady
  • disketu se svou prací odevzdají do 26. 01. 2004 v Městské knihovně v Sedlčanech
  • ta si utvoří svou vlastní porotu a vybere 3 nejlepší práce, které z vlastních prostředků odmění (tím také končí 1. kolo)
  • 2. kolo začne tím, že knihovna vystaví do 10. 2. 2004 vítěznou práci
  • porota vyhodnotí všechny přihlášené práce. Porotu tvoří dospělí i dětští internetoví odborníci ze všech koutů republiky
  • porota vybere 3 nejlepší práce a odmění je hodnotnými cenami.Tyto ceny již nezískávají děti, ale knihovny, které práce přihlásily. Děti tak pomohou svému dětskému oddělení, nicméně osobní odměny si odvezou také.
  • Vyhlášení vítězů proběhne 20. března 2004 v Klubu Lávka v Praze na konferenci Junior Internet. Na konferenci budou pozváni autoři vítězných prací ze všech zúčastněných knihoven, absolutní vítěz soutěže Webík bude moci představit svoji práci v programu konference.

Pokud máte o soutěž zájem, přihlaste se v Městské knihovně Sedlčany, kde také obdržíte disketu.