Sedlčanský mini Junior Internet 2003

VYHLAŠUJÍ

1. ročník soutěže

Sedlčanský mini JUNIOR INTERNET

Soutěž je určena mladým do 16 let, kteří mají fantazii a chuť ukázat „dospělákům“, jak by také mohly vypadat webové stránky.

Téma soutěže:

1.     Webové stránky města (vesnice), ve kterém žiji a trávím svůj volný čas

2.     Prezentace v PowerPointu na stejné téma

Termín soutěže:

Diskety s hotovou prací je nutné odevzdat v Městské knihovně v Sedlčanech do 28. února 2003 tak, aby bylo možno vítěznými pracemi obeslat celostátní Junior Internet

Pravidla soutěže:

– Soutěže se mohou zúčastnit pouze jednotlivci.

– Do soutěže je možné přihlásit více prací.

– Soutěžící si může vybrat: pokud bude vytvářet www stránky, je možnost odeslání do soutěže Junior Internet. Pokud bude vytvářet prezentaci v PowerPointu, předvede ji pouze návštěvníkům Sedlčanského mini Junior Internetu.

– Podepsanou disketu s hotovou prací je nutné odevzdat do 31. ledna 2003 do Městské knihovny v Sedlčanech.

– Porota vyhodnotí nejlepší www stránky a prezentace. Pokud budou splňovat podmínky soutěže Junior Internet zajistí jejich odeslání (do 10. února 2003). Nejlepší práce budou odměněny.

– Celá soutěž bude zakončena mini konferencí s předvedením vítězných www stránek a prezentací v Městské knihovně v Sedlčanech dne

15. března 2003 na zahájení Března měsíce Internetu.

PROGRAM:

PRO ŠIROKOU
VEŘEJNOST: 8:00 – 10:00

1. Mini výstavka hardwaru spojená s poradenskou službou – Firma Ivan Hruška
Sedlčany
2. Předvádění vítězných prací ze soutěže – návštěvníci uvidí, jak
si děti našich škol představují, že by měly vypadat internetové stránky
jejich měst a obcí

PRO DĚTI A UČITELE
SEDLČANSKÝCH ŠKOL: 10:00 – 12:00

1. Vyhodnocení soutěže a předání cen
2. Přednášky a diskuze:
Jiří Peterka ml.: Zajímavé stránky pro mladé
David Šmehlík: Tvorba www stránek – nové trendy

V sobotu 15. 3. 2003 dopoledne proběhlo v Městské knihovně Sedlčany
vyhodnocení 1. ročníku soutěže s názvem Sedlčanský mini Junior Internet.
Součástí vyhodnocení byl i další doprovodný program.Celý nápad vznikl v listopadu 2002 v Uherském Hradišti, kde jsem byla s kolegyní na valné hromadě Klubu dětských knihoven. Pan prezident společnosti Březen měsíc Internetu pan Jaroslav Winter nás tam mimo jiné informoval o celostátní akci pro děti a mládež , která nese název Junior Internet. Po návratu do Sedlčan jsem oslovila učitele informatiky zdejších škol s nápadem zorganizovat naše místní kolo této soutěže. Nápad s místním kolem se zalíbil i hlavnímu organizátorovi soutěže v Praze Jiřímu Peterkovi ml. (jinak kvartánovi pražského gymnázia), který přislíbil svou účast na březnovém vyhodnocení. Potom již nezbývalo nic jiného, než stanovit pravidla a téma soutěže. V tomto mi velice pomohli i učitelé místních škol – František Hodys z GOA, Jaromír Hes z 1. ZŠ a Jan Laštovička z 2. ZŠ.

Tématem soutěže pro děti do 16 let se stalo město (vesnice), ve kterém žiji a trávím svůj volný čas. Soutěžící mohli vytvářet buď webové stránky nebo prezentaci v PowerPointu. Soutěže se celkem zúčastnilo 9 dětí a v sobotu 15. 3. od 8.00 do 10.00 se těšily, jak své stránky a prezentace předvedou všem zájemcům. Ve stejné době probíhala i výstavka hardwaru spojená s poradenskou službou. Výstavku perfektně zajistila sedlčanská rodinná firma pana Ivana Hrušky. Bylo opravdu nač se dívat a s čím si hrát (to samozřejmě ocenily především děti)! Od 10.00 hod. probíhalo vlastní vyhodnocení soutěže. Ceny věnoval prezident BMI Jaroslav Winter a slavnostně je předával pan místostarosta Ing. Miroslav Hölzel. Pan Ivan Hruška předal ceny za soutěž Webík (nejlepší webové stránky knihoven pro děti), jehož místní kolo Hruškova firma sponzorovala. Na závěr celého dopoledne proběhly dvě krátké přednášky pro děti – Jiří Peterka ml. přednášel o zajímavých stránkách na Internetu pro mladé a David Šmehlík se ve své přednášce zaměřil na tvorbu www stránek. Oba chlapci jsou hlavními aktéry pražské soutěže Junior Internet a myslím, že se jim v Sedlčanech líbilo. Závěrem nezbývá než si přát, aby soutěž nezůstala jen u 1. ročníku, ale naopak otevřela cestu k regionálním kolům v dalších místech naší republiky.

Sedlčanský mini Junior Internet – vyhodnocení:

Tvorba webových stránek:
1. místo Gabriela Novotná 1. ZŠ Sedlčany (Křečovice)
2. místo Jan Janoušek GOA Sedlčany (Solopysky)
3. místo Martin Pilík GOA Sedlčany (Sedlčany)
4. místo Ivan Grin GOA Sedlčany (Nalžovice)
5. místo Ondra Machač 2. ZŠ Sedlčany (Sedlčany)

Prezentace v PowerPointu:
1. místo Jan Dvořák 1. ZŠ Sedlčany (Sedlčany)
2. místo Josef Dvořák 1. ZŠ Sedlčany (Sedlčany)
3. místo Jindřich Piroutek 1. ZŠ Sedlčany (Sedlčany)
4. místo Eliška Rytířová 1. ZŠ Sedlčany (Sedlčany)