Vyhlašovatelem této celostátní knihovnické kampaně je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. V centru zájmu knihoven v tomto období je právě ČTENÁŘ A ČTENÍ, tedy ne kniha (předmět) ani knihovna (instituce), ale KAŽDÝ ČTENÁŘ – knih, časopisů, e-zdrojů; aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Cílem této kampaně je propojit čtenáře a organizace a instituce zabývající se četbou a čtenářstvím ke společné kampani a dát o sobě vědět: ANO, ČTEME A JE NÁS HODNĚ!

Městská knihovna Sedlčany pro toto období přichystala mnoho nejrůznějších akcí a aktivit. Některé jsou určeny našim dlouhodobým partnerům (školská zařízení, domov pro seniory apod.) a další jsou určeny pro širokou veřejnost.

Pojďte si společně s námi užít měsíc, kdy začíná jaro…

Vyhlášení nejlepšího dětského čtenáře – fotografie

Noc s Andersenem – fotografie