9. 6. – 28. 6. 2005

Plakát

Tisková zpráva

Výsledky aukce

Odeslání peněz

14. června odpoledne přišly do knihovny nejmenší děti z výtvarného oddělení ZUŠ Sedlčany s paní učitelkou Vladimírou Křenkovou. Nejprve jsme si povídali o tom, kde Srí Lanka je a ukazovali si ji na mapě. Potom jsme hovořili o děsivých vlnách tsunami, které zasáhly na sklonku roku 2004 Asii a přemýšleli o tom, co by nyní děti, které přišly o všechno, nejvíce potřebovaly. Nakonec bylo rozhodnuto, že peníze z aukce budou použity na zakoupení nových školních lavic.

Holčičky a jeden kluk (všichni okolo 6 let) před odchodem do banky ještě nakreslili obrázky pro děti na Srí Lance na téma „O co byste nechtěli při vlnách přijít“. Díky Veronice Dvořáčkové z o.p.s. Člověk v tísni budou obrázky ze Sedlčan putovat až na Srí Lanku. Veronika Dvořáčková také na oplátku poslala dětem do Sedlčan obrázky od dětí ze Srí Lanky na krásných fotografiích Markéty Kutilové ze společnosti Člověk v tísni.

21. června přišlo potvrzení o tom, že peníze dorazily na správný účet a můžeme říci, že penízky, které se vybraly při vernisáži 9. června, našly své adresáty. Děti ze ZUŠ Sedlčany mohou tedy odejít na prázdniny s klidem v dušičce a nemusí mít starost, že jejich dobrý skutek zůstane nevyužit.


Blanka Tauberová, vedoucí Městské knihovny Sedlčany

Sedlčanské děti kreslí

I děti na Srí Lance kreslí
(autor fotografií: Markéta Kutilová, o. p. s. Člověk v tísni)
Potvrzení pro děti ZUŠ Sedlčany (29kB)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.