Vyhlašovatelem této celostátní knihovnické kampaně je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. V centru zájmu knihoven v tomto období je právě ČTENÁŘ A ČTENÍ, tedy ne kniha (předmět) ani knihovna (instituce), ale KAŽDÝ ČTENÁŘ – knih, časopisů, e-zdrojů; aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Cílem této kampaně je propojit čtenáře a organizace a instituce zabývající se četbou a čtenářstvím ke společné kampani a dát o sobě vědět: ANO, ČTEME A JE NÁS HODNĚ!

Městská knihovna Sedlčany pro toto období přichystala mnoho nejrůznějších akcí a aktivit. Některé jsou určeny našim dlouhodobým partnerům (školská zařízení, domov pro seniory apod.) a další jsou určeny pro širokou veřejnost.

Pojďte si společně s námi užít měsíc, kdy začíná jaro…

Program:

  • Přihlašování nových čtenářů zdarma: 12. 3. 2011 – 24. 3. 2012
  • Týden čtení. “Jak se žije a čte lidem s handicapem” Letos na téma: Sport a invalidní vozík (beseda pro Školu Propojení se sportovcem – vozíčkářem Tomášem Mošničkou, který „sbírá“ medaile v handbiku a benchpressu). Pro školní družiny je připraven program na stejné téma inspirovaný kampaní www.chodicilide.cz ((12. 3. – 16. 3. 2012).
  • Maraton čtení (podporuje SKANSKA). Spisovatelé, kteří jsou nebo byli nominováni v soutěži Magnesia Litera, přijíždějí za svými čtenáři a čtou si s nimi.
   28. 3. 2012: Setkání s Danielou Krolupperovou. Spisovatelka Daniela Krolupperová je nominována v letošním ročníku Magnesia Litera (Litera za knihu pro děti a mládež) a přijede besedovat s veřejností (rodiče s dětmi) i s žáky 1. ZŠ Sedlčany.
  • Našimi čtenáři jsou i spisovatelé a představují své knihy.

   16. 3. 2012 od 18.30 hod.: Slavnostní křest knih Michaely Burdové Věž zkázy a Minotaurus (3. a 4. díl Křišťálů moci). Součástí večera bude i představení obrázků Michaely Burdové, které jsou inspirovány tématy jejích knih a autorské čtení. Knihy bude možné i zakoupit.23. 3. 2012 od 15 hod.: Slavnostní křest knihy Václava Smrčky Povltavské pohádky. Součástí tohoto setkání bude i předání ocenění našemu Čtenáři roku (v letošním roce jsme hledali našeho nejvěrnějšího čtenáře).

 • Knihovnice v pohybu (v průběhu celého měsíce března). Jdeme přímo za čtenáři – bývalými, současnými i budoucími a čteme jim z našich oblíbených knih (dopolední čtení knihovnic v Domově Sedlčany, v mateřských školách či v LDN).
 • Noc s Andersenem. Průběžní vítězové soutěže Čtenářská liga prožijí 30. 3. 2012 dobrodružnou noc v knihovně.
  Fotografie z Noci…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.