Český projekt byl vybrán ze čtyř návrhů v létě roku 1999 na zasedání výkonného výboru OIDFA ve Švédsku. (Konkurzu se účastnilo Slovinsko, Malta a Austrálie.)
OIDFA – Mezinárodní organizace paličkované a šité krajky (Organisation internationale de la dentelle au fuseau at a ľaiguille, International Bobbin and Needle Lace Organization)
Historie OIDFA – v září roku 1981, na setkání milovníků krajek z mnoha zemí v belgických Brugách, se zrodila myšlenka na založení mezinárodní organizace a na počátku roku 1982 krajkářské centrum v Le Puy-en-Velay ve Francii navrhlo mezinárodní krajkářské setkání. Vytvořená pracovní skupina hledala možnosti pro založení mezinárodní organizace. Iniciativa, která začala v Brugách nabyla v Le Puy-en-Velay reálné podoby. Dvacet čtyři zástupci z Belgie, Kanady, Francie, Německa, Anglie Japonska, Nizozemska, Švédska, Švýcarska a USA prostudovalo návrhy a vytvořilo koncept stanov. Konečný text stanov Mezinárodní organizace paličkované a šité krajky – OIDFA je podepsaný všemi zástupci pracovní skupiny. Při této příležitosti byl zvolen výkonný výbor, který vedl organizaci až do voleb výkonné rady. Informace o ustanovení OIDFA byla publikována ve všech důležitých krajkářských časopisech a první OIDFA Bulletin vyšel v roce 1983. Generální shromáždění se poprvé sešlo v září 1984 v Brugách, kde více než 600 členů zvolilo výkonnou radu zastupující čtrnáct zemí z celého světa. Generální shromáždění podepsalo stanovy a první prezidentkou se stala Sally Johanson ze Švédska. Do roku 1999 vzrostl počet členů na dva tisíce a zapojilo se již celkem 33 zemí světa.
Cíle – OIDFA podporuje a koordinuje studium a tvorbu paličkované a šité krajky v tradičních technikách i v moderní podobě. OIDFA pomáhá různými způsoby navazovat kontakty mezi krajkářkami na celém světě.
Činnost – OIDFA vydává dvojjazyčný Bulletin v angličtině a francouzštině (oficiální jazyky organizace); každé tři měsíce s články a vzory z různých zemí. Organizace má pracovní skupiny, které se zabývají výzkumem krajky v oděvech a studiem regionálních odlišností podobných druhů krajek, tvorbou nových vzorů, rekonstrukcí starých lněných krajek, sestavením slovníku krajkářských výrazů a seznamem muzei zaměřených na krajku. Také podporuje výstavy a speciální činnost v oblasti krajky v příslušné zemi.
Mezinárodní Kongres OIDFA - se koná každé dva roky v jedné z členských zemí. Generální shromáždění se schází během kongresu. Součástí kongresu je i mezinárodní krajkářská soutěž na dané téma a krajky zaslané do soutěže jsou samostatně vystaveny. Program kongresu zahrnuje specielní kurzy krajkářských technik a výlety do krajkářských regionů pořádající země, přednášky a semináře během kongresového víkendu a také výstavy a soutěže.
Le Puy en Velay – Francie 1982
Bruges – Belgie 1984
Brighton – Velká Británie 1986
Le Puy en Velay – Francie 1988
Frankfurt – Německo 1990
Utrecht – Nizozemsko 1992
Barcelona – Španělsko 1994
Turku – Finsko 1996
Gent – Belgium 1998
Lund – Švédsko 2000
Nottingham – Velká Británie 2002
Praha – Česká republika 2004